flow
14 مرداد 1401 - 14:48

نشست ارائه طرح پیشنهادی موزه ملی انقلاب اسلامی

نشست ارائه طرح پیشنهادی موزه ملی انقلاب اسلامی، با حضور مدیر عامل، معاونین و مدیران موزه، و جمعی از فعالان حوزه موزه داری در سالن هویزه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست ارائه طرح پیشنهادی موزه ملی انقلاب اسلامی، با حضور علی اصغر جعفری مدیر عامل، معاونین، مدیران موزه، نمایندگان گروه طراحی و جمعی از فعالان حوزه موزه داری در سالن هویزه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

خبرگزاری مهردر این مراسم جعفری با اشاره به اهمیت موضوع موزه ملی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی عملاً یک پارادایم فکری جدیدی را در جهان ایجاد کرد که در دو بخش سرزمینی و جهانی قابل بررسی است. در بخش سرزمینی که به جایی که این انقلاب در آن متولد شده است؛ مربوط می‌شود؛ این انقلاب، نظام پوسیده و متعفنی را حذف کرد و نظامی را مبتنی بر اندیشه‌های مترقی اسلام ناب محمدی (ص) و مردم سالاری دینی ایجاد کرد که از تجارب جهانی هم در این زمینه بهره برد.

تجاربمدیر عامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: در بخش جهانی هم که به نفوذ و اثرگذاری ایران در سطح منطقه‌ای و جهان، مربوط می‌شود؛ با عنایت الهی و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری هوای این انقلاب در خارج از کشور جریان دارد و پیش رونده است.

اثرگذاریمقام معظم رهبریجعفری با بیان اینکه عمق استراتژیک جمهوری اسلامی توانسته است نظامات و معادلات منطقه‌ای و جهانی را به هم بریزد، افزود: این انقلاب، هندسه قدرت را در سطح جهانی جابه جا کرد؛ نظام دوقطبی جهان را بهم ریخت و با وقوعش نظریه پایان تاریخ را عملاً به بن بست کشاند و ایران را به یک بازیگر مهم در سطح منطقه‌ای و جهانی تبدیل کرد.

اسلامی توانستهنظاماتجابهوی در پایان در مورد نحوه طراحی سناریوی موزه ملی انقلاب اسلامی گفت: این تالار بایستی به گونه‌ای طراحی شود که بتواند با یک ضرب آهنگ تند؛ احساس هویت، عزت و سربلندی را برای جوان ایرانی، و ویژگی‌های عدالت خواهی، نوع دوستی و حس عزت و کرامت ملت ایران را برای بازدیدکننده خارجی به نمایش در بیاورد.

در ابتدای این مراسم عارفیان نماینده گروه طراحی موزه انقلاب اسلامی گزارشی از سناریوی این تالار ارائه کرد و پاسخگوی سوالات و نظرات حاضرین در جلسه بود.

تالارپاسخگویسوالاتگفتنی است پس از اتمام بررسی‌های کارشناسی، قرار است در جلسات آتی موزه اشکالات طرح فعلی برطرف و طراحی نهایی تأیید شود.

آتیموزه

منبع: مهر
شناسه خبر: 536522