flow
10 آذر 1401 - 11:34

مجمع عمومی سازمان ملل یک قطعنامه در حمایت از فلسطین تصویب کرد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد شامگاه گذشته در نشستی با وجود مخالفت آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی، قطعنامه ای در زمینه برگزاری مراسم سالروز اشغال فلسطین (یوم النکبه) تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه شهاب نیوز، مجمع عمومی سازمان ملل متحد شامگاه چهارشنبه در نشستی با وجود مخالفت آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی، قطعنامه‌ای در زمینه برگزاری مراسم سالروز اشغال فلسطین (یوم النکبه) تصویب کرد.

در این قطعنامه بر لزوم برگزاری نشستی در سطح عالی برای برگزاری مراسم هفتاد و پنجمین سالروز اشغال فلسطین (یوم النکبه) تاکید شده است.

در این رأی گیری ۹۰ کشور مختلف جهان از جمله اکثر کشورهای عربی و اسلامی، رأی مثبت دادند. ۳۰ کشور از جمله آمریکا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، کانادا، استرالیا رأی مخالف داده و ۴۷ کشور دیگر رأی ممتنع دادند. بر این اساس این قطعنامه در نهایت با اجماع آرا به تصویب رسید.

مجمع عمومی سازمان ملل یک قطعنامه در حمایت از فلسطین تصویب کرد
ریز آرای کشورهای مختلف به قطعنامه مطرح شده

یوم النکبه (۱۴ ماه مه ۱۹۴۸) در تاریخ فلسطینی‌ها بدترین روز تاریخ آنها محسوب می‌شود، این روز در واقع روز تأسیس رژیم جعلی صهیونیستی بر اراضی اشغال شده فلسطین است که با قتل عام هزاران نفر و آوارگی و بی خانمانی صدها هزار فلسطینی محقق شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 891352